Greek ParaFans
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Greek ParaFans

Το ελληνικό forum για τους Paramore που αγαπάμε για την μουσική που μας προσφέρουν!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Πρόσφατα Θέματα
» Fav bands and songs
Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΤετ Ιουλ 22, 2015 2:36 am από MisguidedGhost

» Γνωριμια με τους Paramore
Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΤετ Ιουλ 22, 2015 2:23 am από MisguidedGhost

» Riot!!!!!!
Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΤετ Ιουλ 22, 2015 2:13 am από MisguidedGhost

» Brand New Eyes
Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΤετ Ιουλ 22, 2015 2:10 am από MisguidedGhost

» Καλωσορίσατε!!
Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΤετ Ιουλ 22, 2015 2:07 am από MisguidedGhost

» Απο που βγαίνει το nickname σας;
Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΔευ Σεπ 17, 2012 5:14 pm από ParaNtinos

» Συγκρότημα..?
Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΚυρ Απρ 15, 2012 10:52 am από PaRasemi

» FBR15 Anniversary Concert and *Renegade*
Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΚυρ Απρ 15, 2012 10:46 am από PaRasemi

» The last word
Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΚυρ Απρ 15, 2012 10:36 am από PaRasemi

» Song vs Song
Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΤρι Σεπ 06, 2011 11:43 pm από PaRasemi

» *ονομα του καινούριου δισκου*
Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠαρ Ιουλ 29, 2011 4:58 pm από Lukofotaki

» Flash Catalyst or Dreamweaver?
Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΤετ Ιουλ 27, 2011 3:08 am από Επισκέπτης

» Best pic!!
Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΤρι Ιουλ 26, 2011 5:22 pm από ParaFanzFtw

» PARAMORE MONSTER (TEASER)
Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΤρι Ιουλ 19, 2011 5:28 pm από Christy

» Teen choice awards 2011
Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΣαβ Ιουλ 02, 2011 1:05 pm από HelenVCP_Love_Paramore!


 

 Συγκρότημα..?

Πήγαινε κάτω 
+4
PaRasemi
Christy
Paraholic
ParaFanzFtw
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ParaFanzFtw

ParaFanzFtw


Αριθμός μηνυμάτων : 200
Ηλικία : 33
Τόπος : Athens, Greece
Ασχολίες : Computer Programming, Electric Guitar

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 06, 2011 2:14 pm

Paraholic έγραψε:
Παράθεση :
Διάβασα οτι όταν ήταν μικρή ήθελε να γίνει drummer

omg :|
γι αυτο ξεκινησα κι εγωRazz



οτι και να εκανε θα την λατρευαμε... και θα ηταν και πιο πρωτοτυπο αν επαιζε drums ή μπασο στο band... γιατι συνηθως ειναι αντρες αυτοι που παιζουν...
[offtopic] οι Skillet είναι παράξενοι σε αυτόν τον τομέα, εχουν κορίτσι guitarist, κορίτσι drummer και ο τραγουριστής είναι και μπασίστας... λολ απλα το λεω γιατι μου είχε κάνει εντύπωση, πρώτη φορα το εχω δει και μου το θυμισες[/offtopic]

Συνέχισε να παίζεις drums!!! ^^
Εγώ ξεκίνησα ηλεκτρική πρίν απο 5 μήνες, (λίγο καιρό μετα απο τότε που άρχισα να ακούω Rock και Paramore, δέν ξέρω ποιός με ενέπνευσε να ξεκινήσω, δέν θα πώ ο Josh, γιατι μάλλον δέν ισχύει, αλλα δέν ξέρω....πάντως τα περισσότερα τραγούδια που έχω μάθει να παίζω έιναι paramore ^^
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Paraholic
Admin
Paraholic


Αριθμός μηνυμάτων : 486
Ηλικία : 28
Τόπος : a8ina ;)
Ασχολίες : PARAMORE, drums, music, friends

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 06, 2011 2:25 pm

[offtopic] και εμενα μου ειχε κανει εντυπωση.. ειδικα η γυναικα drummer ηταν το πιο περιεργο... αλλα και αυτοι αρχικα αντρα ειχαν σατ drums και μετα αλλαξε..[/offtopic]



εμενα παντως σιγουρα με ενεπνευσαν οι paramore... και θελω παρα πολυ να μαθω να παιζω καποιο κομμαται τους... αν και θελω κανα χρονο ακομα practice...Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://paramoregreekfans.forumgreek.com
Christy

Christy


Αριθμός μηνυμάτων : 469
Ηλικία : 29
Τόπος : Ιωαννινα
Ασχολίες : Music, Dance, Shopping, Computers, Movies

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 06, 2011 2:39 pm

Εγώ θελω αφανταστα να μαθω να παίζω κιθαρα, αλλά χρονος γιοκ, οπότε θα περιμενω να πάω πανεπιστήμιο! Very Happy Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PaRasemi

PaRasemi


Αριθμός μηνυμάτων : 267
Ηλικία : 30
Τόπος : θεσ/νίκη

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Συγκροτηματα   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 06, 2011 2:41 pm

Eγω παίζω!!!!!Very Happy ξέρω σχεδον όλα τα songs των Paramore xD(και άλλα βέβαια)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ParaFanzFtw

ParaFanzFtw


Αριθμός μηνυμάτων : 200
Ηλικία : 33
Τόπος : Athens, Greece
Ασχολίες : Computer Programming, Electric Guitar

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 06, 2011 5:00 pm

Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο??
Αν ναι πώς μάθατε, πώς/γιατί ξεκινήσατε?
Σε τί επίπεδο βρήσκεστε ?
έχετε κάνει κάποιο cover στο YouTube?
ενδιαφέρεστε/σκεφτεστε να ξεκινήσετε ή έχετε ξεκινήσει κάποιο συγκρότημα με φίλους για πλάκα???

Προσωπικά, έβλεπα κάτι φίλους μου να ξεκινάνε συγκροτήματα απο το πουθενά, και τους ψιλοέκραζα, αλλα πρόσφατα το ξανασκεύτηκα και δέν είναι κακό πιστεύω να παίζεις μουσική με φίλους, αντιθέτως είναι πάρα πολύ καλό και δημιουργικό, απλά να μήν γίνεται με μεγάλες προσδοκίες "για να γίνουμε rockstars" και κάτι τέτοια ψωνίστικα xD που μερικοί τα λένε και τα πιστεύουν...

Παίζω ηλεκτρική κιθάρα εδώ και 5 μήνες περίπου, δέν έχω πάει ποτέ σε δάσκαλό, παίζω με ταμπλατούρες, δέν ξέρω μουσική, είμαι εντελώς άσχετος, απλά παίζω τυφλοσούρτι... Ένας φίλους μου μου κάνει μαθήματα κλπ εδώ και 10 χρόνια, μου έδειξε δυο τρία βασικά πραγματα μία φορα, αυτό,
Στο πανεπιστήμιο μου πρόσφατα έμαθα οτι έχει δωρεάν μαθήματα και σκεύτομαι άσχημα να πάω να τα τσεκάρω... Δέν έχω κάνει κάποιο cover στο YouTube (ακόμα Razz_) μόλις αυτοθεωρηθώ αρκετά καλός, θα βιντεοσκοπήσω ένα....

Υ.Γ. Παρακαλώ τους Admins να μεταφέρουν και ότι άλλο ποστ έχει σχέση με αυτό το θέμα σε αυτό το τοπικ γιατι είδα οτι υπάρχει ενδιαφέρον ^^
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PaRasemi

PaRasemi


Αριθμός μηνυμάτων : 267
Ηλικία : 30
Τόπος : θεσ/νίκη

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 06, 2011 5:14 pm

Λοιπον μπράβο για το topic! Σκεφτομουν και εγω να κάνω ένα, αλλα με πρόλαβες Razz

Εγω παιζω κιθάρα εδω και 1,5 χρονο περιπου...κανω κανονικα μαθηματα(ιδιαίτερα για την ακρίβεια) δεν εχω κάνει καποιο cover αλλά και εγω το σκέφτομαι! εχω μπει σε ένα band αλλα τραγουδαω εκει και παιζω οπου χρειαζεται...παλιοτερα ήμουν σε ενα αλλο και έπαιζα κιθαρα!και τα 2 τα αγαπάω πολυ!θα αρχισω και μαθηματα φωνητικης απο βδομαδα!Very Happy ξεκινησα γιατι καταλαβα ότι αυτο είναι το ''πάθος'' μου αν μπορω να το πω ετσι και το μονο που θα θελα να κανω και μ αρεσει πραγματικα!

Φυσικα και ειναι ωραιο να κανεις συγκροτημα με φιλους και ας μην βγεις ποτε!Βεβαια το να παιξεις Live σε μαγαζια δεν ειναι καθολου δυσκολο....τωρα αν καποιος θελει να γινει rockstar (που πιστευω πως κανεναν δεν θα τον χαλουσε) θελει προσπαθεια, τυχη,ταλεντο να φυγει απο την Ελλαδα και ΑΑΑΝ ποτε!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ParaFanzFtw

ParaFanzFtw


Αριθμός μηνυμάτων : 200
Ηλικία : 33
Τόπος : Athens, Greece
Ασχολίες : Computer Programming, Electric Guitar

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 06, 2011 5:42 pm

ΑΑΑ, άρα θέλεις να γίνεις μουσικός όταν μεγαλώσεις, τραγουδίστρια τί προσδοκίες έχεις??? Ωράια!!! Smile

Εγώ δυστυχώς δέν ασχολήθηκα ποτέ με την μουσική, (πολύ δυστυχως) μόλις πρόσφατα άρχισα να ασχολούμε λίγο και να βλεπω την μαγέια της μουσικής, αλλα πιστεύω πως στην μουσική, για να πετύχεις, πρεπει να έχεις ταλέντο....και με το πετύχεις, εννοώ να κάνεις μια αξιοπρεπή καριέρα, γιατι τον Bieber και την Lady Gaga εγώ πετυχημένους μουσικούς δέν τους θεωρω....

Παιδιά που παίζουν σε ένα υπόγειο για αυτούς, και άντε και για άλλα 5-6 άτομα ,για πλάκα και απο αγάπη για την μουσική , ναι το δέχομαι,και το επιδοκιμάζω, και θέλω κάποια στιγμή μόλις γίνω καλύτερος να το κάνω και εγώ.... αλλα πιστεύω οτι εάν δέν έχεις κάποιο ιδιαίτερο ταλέντο, οι προσδοκίες να γίνεις rockstar είναι άπιαστο, ανώφελο όνειρο που μπορεί και να σε καταστρέψει εάν είσαι πολλύ ανώριμος....(δέν μιλάω για κάποιον συγκεκριμμένα, γενικά)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Christy

Christy


Αριθμός μηνυμάτων : 469
Ηλικία : 29
Τόπος : Ιωαννινα
Ασχολίες : Music, Dance, Shopping, Computers, Movies

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 06, 2011 5:46 pm

ParaFanzFtw έγραψε:

Προσωπικά, έβλεπα κάτι φίλους μου να ξεκινάνε συγκροτήματα απο το πουθενά, και τους ψιλοέκραζα, αλλα πρόσφατα το ξανασκεύτηκα και δέν είναι κακό πιστεύω να παίζεις μουσική με φίλους, αντιθέτως είναι πάρα πολύ καλό και δημιουργικό, απλά να μήν γίνεται με μεγάλες προσδοκίες "για να γίνουμε rockstars" και κάτι τέτοια ψωνίστικα xD που μερικοί τα λένε και τα πιστεύουν...

Είναι παρα πολύ ωραίο να φτιαχνεις ένα συγκροτημα για την πλάκα σου. Ξέρω πολλά παιδια που παίζουν σε τοπικα συγκροτήματα, άλλοι την έχουν καραψωνισει, αλλοι το κανουν απλώς για την πλάκα τους. Προσωπικά το θεωρω πολύ ενδιαφερον και πάω σε ολες αυτές τις συναυλιες... Smile

Δεν παιζω κανενα μουσικό οργανο δυστυχώς, αλλά ειναι το ονειρο μου να μάθω... Θα ήθελα πααααρα πολύ να μπω σε καποιο συγκροτημα, αλλα χλωμο το βλέπω να βρισκω χρονο... ^^ Very Happy

Υ.Γ. θα κοιτάξω αν γίνεται να φέρω τα ποστς σε αυτή την ενοτητα, αλλα δεν είμαι σιγουρη αν γίνεται... :S
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ParaFanzFtw

ParaFanzFtw


Αριθμός μηνυμάτων : 200
Ηλικία : 33
Τόπος : Athens, Greece
Ασχολίες : Computer Programming, Electric Guitar

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 06, 2011 5:57 pm

Christy έγραψε:
Υ.Γ. θα κοιτάξω αν γίνεται να φέρω τα ποστς σε αυτή την ενοτητα, αλλα δεν είμαι σιγουρη αν γίνεται... :S
Άστο στους Admins, αυτοί μπορούν μόνο, χωρίς να τα ξαναγράψουν με quotes, να τα μεταφέρουν ολόκληρα απευθείας Wink
Christy έγραψε:
Δεν παιζω κανενα μουσικό οργανο δυστυχώς, αλλά ειναι το ονειρο μου να μάθω... Θα ήθελα πααααρα πολύ να μπω σε καποιο συγκροτημα, αλλα χλωμο το βλέπω να βρισκω χρονο... ^^ Very Happy
Ναι είναι πάρα πολύ ωραίο να παίζεις μουσική, για μένα αποτελει απίστευτη εκτόνωση, μόλις αποφάσισα οτι ήθελα να ξεκινήσω, το είπα στους γονείς μου και δισανασχέτησαν (κλασσικά) γιατι λένε θα τα παρατήσεις αμέσως, και είναι δύσκολο κλπ κλπ μπλά μπλά μπλά, εδώ και 5 μήνες δέν μου πέρασε ποτέ απο το μυαλό να σταματήσω ακόμα...μου αρέσει πάρα πολλύ, μένω και σε μονοκατοικία,και δέν έχω πρόβλημα φασαρίας και γειτόνων, οπότε είμαι κομπλε...
θα ήθελα και εγώ να ξεκινήσω ένα συγκρότημα, απλά το θέμα είναι οτι πρέπει να μάθω να παίζω λίγο καλύτερα, με λιγότερα η σχεδόν καθόλου λάθη, και να μάθω λίγο μουσική ετσι ωστε να μπορέσω να γράψω κιόλας... :/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PaRasemi

PaRasemi


Αριθμός μηνυμάτων : 267
Ηλικία : 30
Τόπος : θεσ/νίκη

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 06, 2011 5:59 pm

τραγουδιστια θα θελα, αλλα αν δν τυχη θα κανω μαθηματα κιθαρας σε παιδια και θα παιζω και σε κανενα band ετσι για την πλακα μου σε κανα studio της γειτονιας Razz εσυ εχεις καποια προσδοκια σε σχεση με την μουσική??

ποτε δεν ειναι αργα...βεβαια δεν πολυ συμφωνω με αυτο!ο χωρος της μουσικης ειναι πολυ δυσκολο πραγμα!αν θες να πετυχεις πρεπει να προσπαθησεις απο νωρις!ειμαι 16 και ακομα μετανιωνω που δεν αρχισα νωριτερα!Η μουσικη ενωνει τους ανθρωπους(σιγουρα το εχετε ακουσει αυτο..το βλεπουμε και αυτη τη στιγμη....ατομα που δεν γνωριζουν ο ενας τον αλλον και δν τον εχουν δει ποτε συζητανε, ανταλλαζουν αποψεις γι πολλα θεματα...ομως για ολα αυτα ευθυνεται η μουσικη).....φυσικα ο Bieber και η gaga δεν ειναι επιτυχημενοι μουσικοι...για ΕΜΑΣ ομως...πολλοι θα πουν το αντιθετω!το τι θελει ο καθενας ειναι το θεμα...ειναι υποκειμενικο το ποιος ειναι επιτυχημενος και ποιος οχι!

ψωνια υπαρχουν παντου και αυτο δεν αλλάζει!Όμως πολυ χαραμιζουν το ταλεντο τους πιστευοντας οτι ειναι αθλιοι και πως ο κοσμος θα τους αποδοκιμασει!Μεγαλο ρολο για το αν εισαι καλος παιζει και η θεληση και το παθος που εχεις γι'αυτο που κανεις.....κατα ενα βαθμο εμεις καθορίζουμε την προοδο μας και το ταλεντο μας!Και ας μην γελιομαστε..πολλα συγκροτηματα γινανε διασημοι αρχιζοντας απ ενα υπογειο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Christy

Christy


Αριθμός μηνυμάτων : 469
Ηλικία : 29
Τόπος : Ιωαννινα
Ασχολίες : Music, Dance, Shopping, Computers, Movies

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 06, 2011 6:01 pm

ParaFanzFtw έγραψε:
Christy έγραψε:
Υ.Γ. θα κοιτάξω αν γίνεται να φέρω τα ποστς σε αυτή την ενοτητα, αλλα δεν είμαι σιγουρη αν γίνεται... :S
Άστο στους Admins, αυτοί μπορούν μόνο, χωρίς να τα ξαναγράψουν με quotes, να τα μεταφέρουν ολόκληρα απευθείας Wink

Αντμιν είμαι... Smile

Και γινεται... Smile

Edit: λιγο περιεργο το αποτελεσμα, αλλα έτοιμο... Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ParaFanzFtw

ParaFanzFtw


Αριθμός μηνυμάτων : 200
Ηλικία : 33
Τόπος : Athens, Greece
Ασχολίες : Computer Programming, Electric Guitar

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 06, 2011 6:27 pm

[quote="PaRasemi"]τραγουδιστια θα θελα, αλλα αν δν τυχη θα κανω μαθηματα κιθαρας σε παιδια και θα παιζω και σε κανενα band ετσι για την πλακα μου σε κανα studio της γειτονιας Razz εσυ εχεις καποια προσδοκια σε σχεση με την μουσική??[\quote]

Η μόνη προσδοκία που έχω είναι να βρώ ίσως κάποτε άτομα που έχουν μέσα τους αυτό το πάθος που λές για την μουσική, χωρίς να το βλέπουν αναγκαστικά τοσο σοβαρα, με τα οποία να μπορέσω να παίζω μουσική , σε υπόγειο, ουτε κάν σε κάποιο μαγαζί, δέν θέλω δηλαδή να ασχοληθώ σε επαγκελματικό επίπεδο, αλλα θέλω πάρα πολύ να νιώσω πώς έιναι να παίζεις σε συγκρότημα, να νιώσω την αρμονία και συνεργασία αυτή που παιρνει μέρος όταν παίζουν κάποια άτομα μουσική...αυτό Very Happy

[quote="PaRasemi"]
ποτε δεν ειναι αργα...βεβαια δεν πολυ συμφωνω με αυτο!ο χωρος της μουσικης ειναι πολυ δυσκολο πραγμα!αν θες να πετυχεις πρεπει να προσπαθησεις απο νωρις!ειμαι 16 και ακομα μετανιωνω που δεν αρχισα νωριτερα!Η μουσικη ενωνει τους ανθρωπους(σιγουρα το εχετε ακουσει αυτο..το βλεπουμε και αυτη τη στιγμη....ατομα που δεν γνωριζουν ο ενας τον αλλον και δν τον εχουν δει ποτε συζητανε, ανταλλαζουν αποψεις γι πολλα θεματα...ομως για ολα αυτα ευθυνεται η μουσικη).....φυσικα ο Bieber και η gaga δεν ειναι επιτυχημενοι μουσικοι...για ΕΜΑΣ ομως...πολλοι θα πουν το αντιθετω!το τι θελει ο καθενας ειναι το θεμα...ειναι υποκειμενικο το ποιος ειναι επιτυχημενος και ποιος οχι![\quote]
+φωνώ μέ όλα αυτα που λές εδώ!!

PaRasemi έγραψε:

ψωνια υπαρχουν παντου και αυτο δεν αλλάζει!Όμως πολυ χαραμιζουν το ταλεντο τους πιστευοντας οτι ειναι αθλιοι και πως ο κοσμος θα τους αποδοκιμασει!Μεγαλο ρολο για το αν εισαι καλος παιζει και η θεληση και το παθος που εχεις γι'αυτο που κανεις.....κατα ενα βαθμο εμεις καθορίζουμε την προοδο μας και το ταλεντο μας!Και ας μην γελιομαστε..πολλα συγκροτηματα γινανε διασημοι αρχιζοντας απ ενα υπογειο!
Είναι πάρα πολλοί παράγοντες που οδηγούν στην επιτυχία, σαφώς δέν φτάνει μόνο το ταλέντο, αλλα πιστεύω πως καταρχάς το ταλέντο είναι ένας παράγοντας που αν δέν υπάρχει δέν έχεις ελπίδες να κάνεις καριέρα..όσο πάθος και αγάπη για την μουσική και να έχει κάποιος... Πρέπει επισης να έχεις κότσια και να μήν φοβάσαι να προσπαθήσεις, πρέπει να έχεις αυτοπεπήθηση, να μήν λές είμαι άθλιος, τέλος, γιατι έτσι δέν γίνεται τίποτα....όσο ταλέντο και να έχεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PaRasemi

PaRasemi


Αριθμός μηνυμάτων : 267
Ηλικία : 30
Τόπος : θεσ/νίκη

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 06, 2011 6:48 pm

[quote="ParaFanzFtw"]
PaRasemi έγραψε:
τραγουδιστια θα θελα, αλλα αν δν τυχη θα κανω μαθηματα κιθαρας σε παιδια και θα παιζω και σε κανενα band ετσι για την πλακα μου σε κανα studio της γειτονιας Razz εσυ εχεις καποια προσδοκια σε σχεση με την μουσική??[\quote]

Η μόνη προσδοκία που έχω είναι να βρώ ίσως κάποτε άτομα που έχουν μέσα τους αυτό το πάθος που λές για την μουσική, χωρίς να το βλέπουν αναγκαστικά τοσο σοβαρα, με τα οποία να μπορέσω να παίζω μουσική , σε υπόγειο, ουτε κάν σε κάποιο μαγαζί, δέν θέλω δηλαδή να ασχοληθώ σε επαγκελματικό επίπεδο, αλλα θέλω πάρα πολύ να νιώσω πώς έιναι να παίζεις σε συγκρότημα, να νιώσω την αρμονία και συνεργασία αυτή που παιρνει μέρος όταν παίζουν κάποια άτομα μουσική...αυτό Very Happy

σου ευχομαι να το καταφερεις!!Βεβαια για να νιωσεις την αρμονια και την συνεργασια θελει καποιο καιρο να ειστε μαζι και φυσικα το καλυτερο θα ηταν να ειστε κοντα μεταξυ σας!Η αμηχανια ειναι μεγαλος εχθρος και συνηθως υπερισχυει των αλλων συναισθηματων!

Είναι πάρα πολλοί παράγοντες που οδηγούν στην επιτυχία, σαφώς δέν φτάνει μόνο το ταλέντο, αλλα πιστεύω πως καταρχάς το ταλέντο είναι ένας παράγοντας που αν δέν υπάρχει δέν έχεις ελπίδες να κάνεις καριέρα..όσο πάθος και αγάπη για την μουσική και να έχει κάποιος... Πρέπει επισης να έχεις κότσια και να μήν φοβάσαι να προσπαθήσεις, πρέπει να έχεις αυτοπεπήθηση, να μήν λές είμαι άθλιος, τέλος, γιατι έτσι δέν γίνεται τίποτα....όσο ταλέντο και να έχεις...

Και βεβαια οι παραγοντες ειναι πολλοι...το παθος και η αγαπη συνηθως αυξανεται με το αν το χεις και ασχολεισαι(τις περισσοτερες φορεσ και τολαχιστον ετσι πιστευω) καποιος που μονο ακουει μουσικη αλλα δεν παιζει και δεν εχει ασχολειθει καθολου την αντιλαμβανεται διαφορετικα!πριν 1,5 χρονο δν κτλβαινα τη μαγεια της μουσικης και τωρα ειναι σαν να καθαρισε το τοπειο...σαν να ακους μια γλωσσα που σου αρεσει αλλα δεν την καταλαβαινεις και ερχεται καποιος και σ μεταφραζει(αυτη η παρομοιωση μ ηρθε στο μυαλο Razz) Αυτοπεποίθηση χρειαζεται στα παντα και σε ολους μας(δυστυχως λιγοι εχουμε οσο πρεπει και αλλη εχουν υπερβολικη)!Και φυσικα ενα μεγαλο ρολο παιζουν και οι γονεις στο τι θα ακολουθησουν τα παιδια τους (ο,τι και να ναι αυτο) κατι που επηρεαζει και την αυτοπεποιθηση ..και πιστευω εχουν μια αρνητικοτητα ειδικα προς τη μουσικη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Paraholic
Admin
Paraholic


Αριθμός μηνυμάτων : 486
Ηλικία : 28
Τόπος : a8ina ;)
Ασχολίες : PARAMORE, drums, music, friends

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 06, 2011 7:58 pm

ας ξεκινησω με το οτι κανω drums εδω και περιπου 3 μηνες... αν και ηθελα να ξεκινησω απο την πρωτη γυμνασιου... αλλα που..?? οι γονεις μου ειχαν αλλα σχεδια.. αγγλικα γαλλικα σχολειο... αυτα που ουσιαστικα χρειαζονται για να βρεις μια δουλεια... αλλα τι να το κανεις αμα δεν το ευχαριστιεσαι...?? δεν ρωτησαν ποτε εμενα ή καποιον απο σας αν ηθελε να κανει κατι αλλο..
μπορει να θελαμε να ασχοληθουμε με την μουσικη αλλα δεν θεωρειται "επαγγελμα"..
τεσπα.. πολυ θα ηθελα να μπω και γω σε band αλλα ειναι πολυ νωρις ακομα..

Παράθεση :

μόλις αποφάσισα οτι ήθελα να ξεκινήσω, το είπα στους γονείς μου και δισανασχέτησαν (κλασσικά) γιατι λένε θα τα παρατήσεις αμέσως, και είναι δύσκολο κλπ κλπ μπλά μπλά μπλά,

σιγουρα δεν εχουν γνωριστει οι γονεις μας?? λενε ακριβως τα ιδια...



Παράθεση :
Είναι πάρα πολλοί παράγοντες που οδηγούν στην επιτυχία, σαφώς δέν φτάνει μόνο το ταλέντο, αλλα πιστεύω πως καταρχάς το ταλέντο είναι ένας παράγοντας που αν δέν υπάρχει δέν έχεις ελπίδες να κάνεις καριέρα..όσο πάθος και αγάπη για την μουσική και να έχει κάποιος... Πρέπει επισης να έχεις κότσια και να μήν φοβάσαι να προσπαθήσεις, πρέπει να έχεις αυτοπεπήθηση, να μήν λές είμαι άθλιος, τέλος, γιατι έτσι δέν γίνεται τίποτα....όσο ταλέντο και να έχεις...

εγω πιστευω πως για μερικους φτανει το ταλεντο π.χ. justin bieber και gaga.. δεν ειναι οτι δεν εχουν ταλεντο... απλα το εχουν καταχραστει... δεν εχουν κανενα παθος και αγαπη για τη μουσικη... κανουν οτι λενε οι manager...

Παράθεση :
Αυτοπεποίθηση χρειαζεται στα παντα και σε ολους μας(δυστυχως λιγοι εχουμε οσο πρεπει και αλλη εχουν υπερβολικη)!Και φυσικα ενα μεγαλο ρολο παιζουν και οι γονεις στο τι θα ακολουθησουν τα παιδια τους (ο,τι και να ναι αυτο) κατι που επηρεαζει και την αυτοπεποιθηση ..και πιστευω εχουν μια αρνητικοτητα ειδικα προς τη μουσικη!

ακριβως!! χωρις αυτοεποιθηση και κοτσια οσο και να θες κατι δεν προκειται να το κανεις ποτε... οσο για τους γονεις οχι απλα ειναι αρνητικοι... θα τους βολευε και να μην υπηρχε καθολου νομιζω... αλλα τι να κανουμε.. δεν τους διαλεγουμε εμεις.. αν και θα επρεπεRazz


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://paramoregreekfans.forumgreek.com
ParaFanzFtw

ParaFanzFtw


Αριθμός μηνυμάτων : 200
Ηλικία : 33
Τόπος : Athens, Greece
Ασχολίες : Computer Programming, Electric Guitar

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 07, 2011 12:04 am

@Paraholic Έτσι είναι, οι γονείς θέλουν να σε σπουδάσουν, όπως γίνεται στην κάθε ελληνική οικογένεια..

Πώς σου ηρθε να μάθεις drums?? εμπνεύστηκες απο κάπου? Πηγαίνεις σε δάσκαλο? έχεις drums στο σπίτι? πού κάνεις practice??? Smile

PaRasemi έγραψε:
σου ευχομαι να το καταφερεις!!Βεβαια για να νιωσεις την αρμονια και την συνεργασια θελει καποιο καιρο να ειστε μαζι και φυσικα το καλυτερο θα ηταν να ειστε κοντα μεταξυ σας!Η αμηχανια ειναι μεγαλος εχθρος και συνηθως υπερισχυει των αλλων συναισθηματων!
Thank you!, και σε εσένα σου εύχομαι να πετύχεις όλους τους στόχους που έχεις βάλει ^^
Εννοείται αυτό! Αυτο είναι το δυσκολο βασικα, αλλιώς θα εβαζαν οι άνθρωποι αγγελίες, "ζητείται drummer γυναίκα, με πορτοκαλοκόκκινα μαλλιά, κοντούλα, με τέλεια φωνή, και κατα προτίμιση να λέγεται Hayley, παρακαλώ εάν πληρείτε τις προυποθέσεις καλέστε στο: 11888" xDD
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PaRasemi

PaRasemi


Αριθμός μηνυμάτων : 267
Ηλικία : 30
Τόπος : θεσ/νίκη

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 07, 2011 12:14 am

ParaFanzFtw έγραψε:

Thank you!, και σε εσένα σου εύχομαι να πετύχεις όλους τους στόχους που έχεις βάλει ^^
Εννοείται αυτό! Αυτο είναι το δυσκολο βασικα, αλλιώς θα εβαζαν οι άνθρωποι αγγελίες, "ζητείται drummer γυναίκα, με πορτοκαλοκόκκινα μαλλιά, κοντούλα, με τέλεια φωνή, και κατα προτίμιση να λέγεται Hayley, παρακαλώ εάν πληρείτε τις προυποθέσεις καλέστε στο: 11888" xDD

ty!Smile
χαχα..καλα μην νομιζεις οτι δεν το κάνουν....έχω δει κατι αγγελίες!!υπαρχουν πολλοι ψωνισμενοι εκει εξω που ψαχνουν το ''τελειο'' και χανουν την ουσια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Paraholic
Admin
Paraholic


Αριθμός μηνυμάτων : 486
Ηλικία : 28
Τόπος : a8ina ;)
Ασχολίες : PARAMORE, drums, music, friends

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 07, 2011 12:32 am

Παράθεση :
Πώς σου ηρθε να μάθεις drums?? εμπνεύστηκες απο κάπου? Πηγαίνεις σε δάσκαλο? έχεις drums στο σπίτι? πού κάνεις practice???

xa0xa0 λοιπον το πως μου ηρθε ειναι λιγο περιεργο.. ειχα δει κατι παιδια να παιζουν οταν ημουν 1η γυμνασιου και μου αρεσε... αλλα τοτε δεν το πολυκυνηγησα... δεν ειχα και χρονο... μετα αρχισα να ακουω και paramore που ουσιαστικα ετσι "μπηκα στη μουσικη" γιατι ουσιαστικα μεχρι τοτε ακουγα μ***εςRazz οποτε μπορω να πω οτι κατα ενα μεγαλο βαθμο φταινε οι paramore:P
εε φυσικα πηγαινω σε δασκαλο... νομιζω οτι δεν θα γινοταν αλλιως.. τουλαχιστον για μενα γιατι δεν θα ειχα την υπομονη μονος μου να κατσω να μαθω... οσο για το αν εχω drums σπιτι πικρη ιστορια.. εκτος του οτι ειναι ακριβα κανουν και θορυβο και η ιδεα δεν πολυτρελενει τους γονεις μου.. και πρωσορινα κανω practice εκει ή και σε καποια ειδικα εξαρτηματα τελος παντων που εχω μεχρι να παρω κανονικαRazz


Παράθεση :
χαχα..καλα μην νομιζεις οτι δεν το κάνουν....έχω δει κατι αγγελίες!!υπαρχουν πολλοι ψωνισμενοι εκει εξω που ψαχνουν το ''τελειο'' και χανουν την ουσια!

και αυτο το "τελειο" οσο και να το ψαχνεις δεν μπορεις να το βρεις οσο και να θελεις.. (με μερικες εξαιρεσεις βεβαια.. βλεπε hayley:P)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://paramoregreekfans.forumgreek.com
PaRasemi

PaRasemi


Αριθμός μηνυμάτων : 267
Ηλικία : 30
Τόπος : θεσ/νίκη

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 07, 2011 12:59 am

χαχα καλα μην ορκιζεσαι καποιοι μπορει να προτιμουσαν ψηλη ξανθια!οποτε μπορει για καποιους η hayley να μην εχει το τελειο!Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ParaFanzFtw

ParaFanzFtw


Αριθμός μηνυμάτων : 200
Ηλικία : 33
Τόπος : Athens, Greece
Ασχολίες : Computer Programming, Electric Guitar

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 07, 2011 1:02 am

PaRasemi έγραψε:
χαχα καλα μην ορκιζεσαι καποιοι μπορει να προτιμουσαν ψηλη ξανθια!οποτε μπορει για καποιους η hayley να μην εχει το τελειο!Razz
Στο λεξικό, δίπλα απο την λέξη perfection , γράφει "Hayley Williams" <3<3
χαχαχαχ Razz

@Parasemi να σε ρωτήσω, πόσες ώρες την ημέρα παίζεις κιθάρα??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PaRasemi

PaRasemi


Αριθμός μηνυμάτων : 267
Ηλικία : 30
Τόπος : θεσ/νίκη

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 07, 2011 1:18 am

ParaFanzFtw έγραψε:
PaRasemi έγραψε:
χαχα καλα μην ορκιζεσαι καποιοι μπορει να προτιμουσαν ψηλη ξανθια!οποτε μπορει για καποιους η hayley να μην εχει το τελειο!Razz
Στο λεξικό, δίπλα απο την λέξη perfection , γράφει "Hayley Williams" <3<3
χαχαχαχ Razz

χαχ να δω αν ο λεγτε αυτο αν δεν ηταν διασημη!Razz(οχι πως διαφωνω)
@Parasemi να σε ρωτήσω, πόσες ώρες την ημέρα παίζεις κιθάρα??

δεν εχω καποιο στανταρ...οταν πρωτοαρχισα ειδικα δεν την αφηνα απ τα χερια μου λεπτο..μαθαινα τραγουδια συνεχεια και εκανα εξασκηση!δεν υπερβαλλω!τωρα σιγουρα θα παιξω εστω και μια φορα τη μερα(ποτε δεν τν βαζω πλεον μεσα στ θηκη σιγα μν τν βγαζω καθε 3 και λιγο Razz), αλλα ειναι και με την ορεξη...πχ σημερα πρεπει να ασχολουμαι τουλαχιστον 8 ωρες αφου και τωρα κιθαρα παιζω xD anyway το συμπερασμα ειναι πως η εξασκηση ειναι το παν Και φυσικα να το θες!Βεβαια προσοχη...η τενοντιτιδα κυνηγαει ολουσ τους κιθαριστες!γνκοτερα τσ μουσικους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lukofotaki

Lukofotaki


Αριθμός μηνυμάτων : 77
Ηλικία : 27
Τόπος : ιωαννινα
Ασχολίες : να βλεπω ταινιες (περ λυκοφως) και να ακουω paramoooore!!!!!

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 07, 2011 1:08 pm

εγω η μονη σχεση με συγκροτημα που εχω ειναι οτι γραφω τραγουδια και τα δινω σε κατι φιλους μου που εχουουουν!!!! Very Happy Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paramore4life

paramore4life


Αριθμός μηνυμάτων : 143
Ηλικία : 27
Τόπος : Santa !!!
Ασχολίες : κι8θαρα μπαλα κι πανω απο'ολα ΑΕΚ!!

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 07, 2011 2:55 pm

μου φενεται οτι ειμαι ο πιος σχετικος Razz κανω 2,5 χρονια ηλεκτρακουστικη κιθαρα σε ωδειο και 2 ωρες τη βδομαδα θεωρια(νοτες και τετοια).απο την εκτη ξεκινησα και οι δικοι μου δνε μπορω να πω οτι με ενοχλησαν ιδιαιτερα λιγο στην αρχη και συμφωνησαν αμεσως Wink
ειμαι σε ενα συγροτημα αλλα λεω να φυγω γιατι την εχουν δει πολυ superstar....
επισης εχω γραψει και ενα τραγουδακι στιχους και λιγο τη μουσικη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PaRasemi

PaRasemi


Αριθμός μηνυμάτων : 267
Ηλικία : 30
Τόπος : θεσ/νίκη

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 07, 2011 2:57 pm

@Lukofotaki
και αυτο ωραιο ειναι!Smile αν βγαλουν κανα τραγουδι στειλε να ακουσουμε!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την PaRasemi στις Παρ Ιαν 07, 2011 2:59 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PaRasemi

PaRasemi


Αριθμός μηνυμάτων : 267
Ηλικία : 30
Τόπος : θεσ/νίκη

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 07, 2011 2:58 pm

paramore4life έγραψε:
μου φενεται οτι ειμαι ο πιος σχετικος Razz κανω 2,5 χρονια ηλεκτρακουστικη κιθαρα σε ωδειο και 2 ωρες τη βδομαδα θεωρια(νοτες και τετοια).απο την εκτη ξεκινησα και οι δικοι μου δνε μπορω να πω οτι με ενοχλησαν ιδιαιτερα λιγο στην αρχη και συμφωνησαν αμεσως Wink
ειμαι σε ενα συγροτημα αλλα λεω να φυγω γιατι την εχουν δει πολυ superstar....
επισης εχω γραψει και ενα τραγουδακι στιχους και λιγο τη μουσικη

οκ sorry πριν λιγο ξυπνησα και δεν βλεπω καλα!!σχετικοσ ειπες!Razz καλα πως σου ρθε και ξεκινησες τοσο νωρις κιθαρα??μπραβο!!οταν λες την ειδαν μεγαλη star??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Paraholic
Admin
Paraholic


Αριθμός μηνυμάτων : 486
Ηλικία : 28
Τόπος : a8ina ;)
Ασχολίες : PARAMORE, drums, music, friends

Συγκρότημα..? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Συγκρότημα..?   Συγκρότημα..? I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 07, 2011 3:39 pm

Παράθεση :
επισης εχω γραψει και ενα τραγουδακι στιχους και λιγο τη μουσικη

ελπιζω να μην εννοεις το fairytale:P Wink



Παράθεση :
εγω η μονη σχεση με συγκροτημα που εχω ειναι οτι γραφω τραγουδια και τα δινω σε κατι φιλους μου που εχουουουν!!!!

μπραβο πολυ καλο αυτο!Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://paramoregreekfans.forumgreek.com
 
Συγκρότημα..?
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 5Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Greek ParaFans :: Off Topic :: off-topic-
Μετάβαση σε: